ارزیابی هفتگی متال بولتن برای اسلب صادراتی برزیل به 540 الی 550 دلار به ازای هر تن فوب افزایش یافت، در حالیکه هفته گذشته قیمت آن 495 الی 545 دلار بوده است.

تولید کنندگان داخلی برزیل تقریبا تمام حجم خود را به خریداران ایالات متحده فرستادند، جایی که تقاضا بالا بود و محموله های کمی به دیگر مناطق فرستاده شد. تولید کنندگان برزیلی مجاز به صادرات محصولات نیمه تمام فولادی به ایالات متحده به اندازه 3.50 میلیون تن هستند، از این رو از پرداخت 25 درصد از تعرفه های بخش 232 معاف می شوند. هر سهمیه ای به ایالات متحده نمی تواند بیش از 30 درصد از حد سالانه شود. سهمیه سالانه می تواند به زودی تکمیل شود و تولیدکنندگان را مجبور به کاهش قیمت های خود کند.

یک منبع بازار گفت:" اکثر فروش ها به ایالات متحده است و برخی از حجم های موجود به بازار داخلی برزیل ارسال می شود." قیمت ها در ایالات متحده به میزان 540 تا 550 دلار در هر تن فوب شنیده شد و تولید کنندگان برای ارائه پیشنهادات ماه جولای آماده می شوند. محدوده پایین قیمت ها در هفته گذشته، که 495 دلار برای هر تن فوب بود، مربوط به معاملات بسته به مقصد خارج از ایالات متحده، به خصوص به مکزیک بود.

اما در دو هفته گذشته، مكزيكي ها معامله مهمي براي محموله ها نداشتند. به گفته منابع بازار، قیمت خرید در مکزیک در حدود 480 تا 490 دلار در هر تن فوب خواهد بود. همچنین محموله هایی از اسلب برزیل در داخل کشور با قیمت 510-510 دلار در هر تن به تولیدکنندگان داخلی فروخته شد. چنین معامله هایی در ارزیابی متال بولتن گنجانده نمی شوند، زیرا آنها به معاملات داخلی مربوط می شود.

منبع دیگری در بازار گفت:" مناطق دیگر با قیمت 510-520 دلار برای هر تن فوب خرید نخواهند کرد، اما مشتریان برزیلی از نرخ پایین حمل و نقل بهره مند خواهند شد." منبع سوم بازار نیز گفت:" من چشم اندازی برای صادرات به اروپا نمی بینم." و در نهایت منبع چهارم بازار گفت:" همه تا آنجا که امکان دارد، با ایالات متحده معامله می کنند."

برای محموله های جولای، پیش بینی می شود رزرو به ایالات متحده با قیمت بسیار پایین تری صورت گیرد، موقعی که خریداران انتظار داشتند سهمیه سالانه تکمیل شود. بعضی از منابع معتقدند که در ماه جولای، ظرفیت های سالانه می تواند تکمیل شود، که تولید کنندگان را مجبور می کند تا در اوایل ماه جاری مشتریان جدیدی را جستجو کنند.

مکزیک، اروپا، ترکیه و جنوب شرقی آسیا از جمله جایگزین های احتمالی برای اسلب برزیل هستند، اما قیمت ها در آینده نزدیک می تواند به شدت کاهش یابد.

 

*** آمار ارائه شده توسط آمریکا

طبق ارقام اداره آمار ایالات متحده، 2.04 میلیون تن محصولات نیمه تمام فولادی تا آوریل از برزیل به ایالات متحده حمل شده است. این آمار شامل داده های اولیه است که می تواند در آینده در مورد آن تجدید نظر شود. براساس آمار ارقام وزارت اقتصاد برزیل، در ماه آوریل، برزیل 705008 تن محصولات نیمه تمام صادر کرده است، در حالیکه در سال گذشته میزان آن 547،216 تن بوده است.

صادرات محصولات نیمه تمام به استثنای بیلت فولادی کربن دار به ایالات متحده به 637،500 تن در ماه آوریل و یا 90 درصد کل صادرات این محصولات در طول ماه رسید.

منبع: متال بولتن