*** بازار داخلی

شرق چین (شانگهای): 4،020-4،030 یوان (589-590 دلار) در هر تن، کاهش 10-20 یوانی برای هر تن

شمال چین (تیانجین): 3،890-3،900 یوان برای هر تن، کاهش 10 یوانی برای هر تن

قیمت ورق گرم در بازارهای عمده چین، پس از کاهش قیمت پیشنهادی کارخانه ها به میزان 40 یوان در هر تن، کاهش یافت. معامله گران مستقر در Hangzhou گفتند که کارخانه ها کمبود سفارشات را در اواخر هفته های پس از فروش معامله گران تجربه کرده اند.

در حالی که فعالیت تجاری در شانگهای و تیانجین نسبت به هفته گذشته کاهش یافته است، در شهر شرقی چین به دلیل تامین کم ورق گرم "متوسط" توصیف شده است.

محموله های این دسته از ورق گرم از منطقه شمالی منتقل می شود. در همین حال، بدبینی در بازارهای مالی به دلیل تعرفه های 200 میلیارد دلاری محصولات چینی از جمعه گذشته، معاملات تجاری میان ایالات متحده و چین را تحت تاثیر قرار داده است.

*** بازار صادرات

شاخص ورق گرم چینی: 520.75 دلار به ازای هر تن فوب، کاهش 3.02 دلاری در هر تن

یک معامله گر در شانگهای و تاجر دیگری در پکن گفت که یک کارخانه در شمال چین ورق گرم را به آنها با قیمت 525 دلار برای هر تن فوب ارائه کرده است.

در حالی که منابع بازار کاملا مطمئن نبودند که آیا کارخانه ها مایل به فروش 520 دلاری در هر تن فوب در هفته گذشته هستند، اعتماد به نفس بیشتری از این سناریو را در روز دوشنبه به دست آوردند، به ویژه پس از افزایش تنشهای تجاری ایالات متحده و چین، روند بازار را تضعیف کردند. اما خریداران خارج از کشور هنوز از معامله اجتناب می کردند؛ زیرا آنها گزینه خرید ارزان تر از کشورهای هند و ترکیه را داشتند.

تاجری در شانگهای گفت که آخرین پیشنهادی او از مشتری خود در ویتنام دریافت کرده است تنها حدود 520 دلار برای هر تن سی اف آر است.

*** شایعات بازار

یک تاجر پکنی گفت:" من معتقد هستم که قیمت ها همچنان کاهش می یابند، زیرا کاهش قیمت فعلی برای خریداران که به عرضه ارزان تری دسترسی دارند، به اندازه کافی رقابتی نیستند. من شنیده ام که بعضی از کارخانه های چینی حتی قبلا از برزیل خریداری کرده اند، از آنجائیکه قیمت ورق گرم چینی همچنان بالا بوده است و قیمت محصولات فولادی در سایر مناطق نیز کاهش یافته است."

*** بورس شانگهای

قرارداد ورق گرم که در ماه اکتبر به فروش می رسد، در روز دوشنبه به میزان 3.611 یوان برای هر تن بود، که به اندازه 71 یوان در هر تن کاهش یافته است.

منبع: متال بولتن