تولید کنندگان در سایر مناطق، مانند ترکیه، نمی توانستند تا از این استراتژی قیمتی تبعیت کنند، زیرا قیمت های قراضه و مواد اولیه بالا هستند. شاخص روزانه برای قراضه HMS با درجه 1 و 2 و خلوص (80:20) در شمال اروپا در قیمت 303.55 دلار در هر تن سی اف آر ترکیه بود که با کاهش همراه بوده است.

*** سی آی اس، ترکیه و مصر

به دلیل تقاضای ضعیف در بازارهای صادراتی خاورمیانه و شمال آفریقا، قیمت های درخواستی از منطقه سی آی اس کاهش داشتند. شاخص روزانه قیمت برای شمشال صادراتی سی آی اس در روز جمعه به 424 دلار در هر تن فوب بنادر دریای سیاه افزایش یافت. پیشنهادات ارسالی از این منطقه به ترکیه به 440 تا 450 دلار در هر تن سی اف آر رسید که نسبت به هفته گذشته کاهش داشته است. اما مشتریان ترکیه قیمت 435 دلار در هر تن سی اف آر و یا کمتر را پیشنهاد دادند و رزروها با قیمت 430 تا 435 دلار در هر تن شنیده شدند. ارزیابی هفتگی قیمت برای شمشال وارداتی به ترکیه در محدوده 435 تا 440 دلار در هر تن سی اف آر بود که در مقایسه با هفته گذشته کاهش داشته است. به دلیل هزینه های بالای قراضه، قیمت شمشال صادراتی ترکیه ثابت ماند.

در مصر، پیشنهادات از سی آی اس همانند ترکیه در محدوده 445 تا 450 دلار در هر تن سی اف آر بود. در هفته گذشته، پیشنهادات دریافتی از سی آی اس در محدوده 450 تا 455 دلار در هر تن سی اف آر بود. اما تقاضا برای شمشال کم بوده است، زیرا پس از اینکه کشورهای خاورمیانه تعرفه 3 تا 15 درصدی برای واردات شمشال اعمال کردند؛ اطمینان در بازار کمتر شده است. برخی از نورد کاران برای تعلیق این تعرفه ها اعتراض کرده اند. با توجه به اینکه تولید آهن بصورت غیر مستقیم در مصر افزایش یافته است، این کشور ممکن است واردات شمشال را از کشورهای جدید آغاز کند.

*** جنوب شرق آسیا

کاهش پیشنهادات از منطقه سی آی اس، بازار جنوب شرق آسیا را نیز تحت تاثیر قرار داده است. محموله هایی از منطقه سی آی اس با قیمت 460 دلار در هر تن سی اف آر به اندونزی و تایلند ارسال شدند. پس از برگزاری انتخابات داخلی در اندونزی، تقاضا همچنان ضعیف بوده است و نتایج اولیه حاکی از انتخاب جوکو ویدودو برای یک دوره پنج ساله دیگر می باشد.

در فیلیپین، خریداران به قیمت 460 دلار در هر تن سی اف آر علاقه نشان داده اند، اگرچه پیشنهادات جدی ارائه نشده است. ممنوعیت هزینه های کار عمومی در فیلیپین از تاریخ 29 مارس به منظور جلوگیری از سود بردن مقام های رسمی دولتی در تاثیر گذاری بر روی رای دهندگان در انتخابات اجرا شده است.

*** ایران

در ایران، تقاضا و قیمت شمشال هر دو کاهش یافتند؛ زیرا ایالات متحده دوباره بر روی تحریم های تجاری جدیدی متمرکز شده است. در هفته گذشته، دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده اعلام کرد که معافیت جدیدی برای واردات نفت از ایران به چندین کشور از جمله هند، ژاپن و کره جنوبی اعمال نخواهد شد. پیشنهادات شمشال از ایران در محدوده قیمتی 395 تا 400 دلار در هر تن فوب متغیر بود؛ اگرچه رزروهای اخیر برای شمش فولادی ایران در شرق آسیا در قیمت 385 تا 390 دلار در هر تن فوب شنیده شده است.

*** چین

قیمت شمشال در چین 3540 یوان (525 دلار) در هر تن بود که نسبت به هفته گذشته 10 یوان در هر تن افزایش یافته است. موجودی بازار تانگشان 391000 تن بود که در مقایسه با هفته گذشته 63000 تن کاهش یافته است. بازار داخلی مقاطع طویل چین در مقایسه با هفته های گذشته رشد منفی داشته است که باعث نگرانی در بازار شمشال شده است. هیچ پیشنهاد صادراتی در طول هفته گزارش نشد. سطوح قیمت صادراتی در محدوده 475 تا 480 دلار در هر تن فوب بود.

متال بولتن